Traktoriáda Rozseč

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ročník 2008 PDF Tisk Email
seznam článků
Ročník 2008
Kategorie, ceny
Disciplíny
Výsledky
Všechny strany

O závodu

Rozsečská traktoriáda se letos jela v sobotu 5.7.2007. Počasí se i přes původní obavy vydařilo a nepršelo, kromě jedné malé přeháňky. Dorazilo 65 strojů včetně 4 dětských traktůrků. Letos dorazily i 3 frézy, z nich jedna byla obzvlášť zajímavá. Řídil ji totiž sám starosta obce Rozseč nad Kunštátem.  Počet byl tedy opět vyšší než v minulém ročníku.

Trať hlavního závodu byla letos zatraktivněna především pro závodníky, ale i diváci si přišli na své. Soutěžilo se již v tradičních disciplínách a to: hlavní rychlostní závod, dovednostní jízda, traktor Silák, sprint (traktor blesk) a na závěr se opět jela vyhlídková jízda přes naši půvabnou obce. Nově během traktoriády probíhála soutěž o Nej traktor. Diváci hlasovali pro traktor, který se jim nejvíc líbil. Ať už z estetického hlediska nebo za technické vybavení.

Divácí při vstupu do areálu traktoriády dostali lístek s programem traktoriády. Na tento lístek poté psali číslo stroje, který se jim nejvíce líbí a vhazovali do soutěžní krabice. Díky tomu bylo možné určit přibližný počet diváků na traktoriádě. Bylo napočítáno přes 700 lístků v krabici. Je navíc pravděpodobné, že ne každý se soutěže zůčastnil. Počet diváků byl tedy opět rekordní.

Děkujeme všem za účast a věříme, že se Vám naše traktoriáda líbila.